środa, 25 maja 2011

HYDROMASAŻ - A ZDROWIE.


W obecnych czasach łazienka ze swoim wyposażeniem nie służy tylko do zabiegów higienicznych, ale także jest miejscem relaksu i odpoczynku. Coraz więcej czasu poświęcamy na kąpiele z hydromasażem, saunę i aromaterapię, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie.
Dlatego warto jest dowiedzieć się więcej o możliwościach i funkcjach prysznica i wanny z hydromasażem (Uwaga - w przypadku hydromasażu pamiętajmy, aby skonsultować się z lekarzem. Przy niektórych schorzeniach hydromasaże, gwałtowne zmiany temperatur i kąpiele parowe są niewskazane).
Hydromasaż działa kojąco i relaksująco, zapewniając odpoczynek po męczącym dniu. Jest to dział fizjoterapii zwany inaczej wodolecznictwem lub aromaterapią. Metoda ta używana jest w terapii w postaci leczenia bodźcowego stosując wodę w rożnych postaciach: ciepłej, stałej, gazowej o rożnej temperaturze i ciśnieniu. Akwaterapia wpływa korzystnie, układ nerwowy oraz wiele innych narządów organizmu. Znakomicie wpływa na układ krążenia, stawy, kręgosłup, mięśnie i skórę oraz wiele innych narządów organizmu. Działa również kojąco na układ nerwowy, poprawia samopoczucie, usuwa zmęczenie i regeneruje siły. Hydromasaż pomaga w leczenie wielu dolegliwości: układu mięśniowego i krążenia, pomaga w problemach ortopedycznych i reumatycznych.
Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów systemu hydromasażu połączonego z wanną, od najprostszych masujących wodą po powietrzne. Wanny z hydromasażem wyposażone są dysze, z których wyrzucane jest sprężone powietrze pod ciśnieniem. Dysze są rozmieszczone w rożnych miejscach wanny, ma to na celu masować jednocześni rożne części ciała. Najprostsze modele posiadają już od 4 dysze, natomiast te najdroższe nawet 35. Większość urządzeń ma do dyspozycji rożnego rodzaju regulacje np. natężenia strumieni wody czy zmiany kąta ustawienia dysz. Nawet nowe kabiny prysznicowe posiadają wiele funkcji i udogodnień, gwarantujących wspaniały relaks i moc atrakcji. A producenci prześcigają się w coraz to nowymi pomysłach. Do takich pomysłów można zaliczyć kabina z hydromasażem, które w ówczesny czasach to już praktycznie standard. Choć wanny czy prysznice z hydromasażem to produkty z wyższej półki, to można już znaleźć niewiele droższe od niektórych tradycyjnych kabin i wanien. Jeszcze większą ekstrawagancją jest zakup kabiny prysznicowej, która oprócz funkcji hydromasażu posiada również saunę i jacuzzi.
Pozostaje jedynie wybrać system hydromasażu, który jest uwarunkowany od liczby dysz, opcji masażu i wyposażenia dodatkowego. Należy zwrócić szczególną uwagę na liczbę i rozmieszczacie dysz ( im więcej dysz tym lepiej ), by wypływający z nich strumień wody masował kręgosłup, plecy, kark i nóg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz