czwartek, 26 maja 2011

Hemoroidy,czyli żylaki odbytu-leczenie natulalne-zdrowy odbyt.

Znane także jako guzki krwawnicze są to powiększone żyły w odbytnicy. Najczęstszymi przyczynami występowania hemoroidów jest niewłaściwe odżywianie się i dziedziczność. Leczenie żylaków odbytu sprowadza się do stosowania właściwej diety i przeprowadzania kilku prostych, domowych zabiegów.
Bardzo popularne i wstydliwe schorzenie - w pewnym okresie życia choruje na hemoroidy 8 na 10 osób - podobno były przyczyną klęski Napoleona pod Waterloo :) Krwawienie odbytu, swędzenie i pieczenie to najczęstsze objawy tej nieprzyjemnej choroby.
Domowe leczenie hemoroidów, przeprowadzone według poniższych wskazówek może skutecznie i trwale pomóc bez kłopotliwej wizyty u lekarza:

Nasiadówka czyli siedzenie z podkurczonymi nogami w wannie wypełnionej ciepłą wodą na 7-10cm. Według wielu fachowców najskuteczniejsza metoda walki z hemoroidami. Ciepła woda łagodzi ból i wspomaga przepływ krwi w okolicach odbytu - ustępuje obrzęk powiększonych żył. W wodzie można rozpuścić łagodny środek przeciwzapalny.

Wywar z oczaru wirginijskiego obkurcza naczynia krwionośne i zatrzymuje krwawienie. Należy nasączyć nim wacik i umieścić w odbycie - jeden z najskuteczniejszych sposobów na zewnętrzne hemoroidy zwłaszcza krwawiące.

Collinsonia canadensis to ziele o silnym działaniu ściągającym, wzmacniające strukturę i funkcję żył - bardzo skuteczne przy leczeniu hemoroidów. Kapsułki leku należy popijać pełną szklanką wody.

Miękki stolec podczas wypróżniania ułatwia parcie, które jest główną przyczyną obrzęku żył w odbytnicy. Dlatego należy jak najwięcej pić i jeść dużo włókien dzięki czemu stolec będzie miękki i łatwo przejdzie przez odbyt. Najlepszym naturalnym źródłem włókien czyli błonnika są ziarna babki płesznik, które dodane do diety regulują wiele procesów odpowiedzialnych za najpopularniejsze schorzenia i dolegliwości. 

Wazelinę lub inny tłusty krem należy nałożyć wacikiem lub palcem na głębokość 1,5cm.

Staranne podcieranie jest niezwykle ważne po każdym opróżnieniu. Należy robić to dokładnie i delikatnie.

Właściwy papier jest nie perfumowany, bezbarwny i miękki, najlepiej przed użyciem zwilżyć go wodą - wiele tanich papierów toaletowych zawiera drażniące substancje chemiczne. Alternatywą są higieniczne chusteczki do twarzy z kremem nawilżającym.

Drapanie stop! Skutkiem jest tylko chwilowa ulga i łatwo może dojść do uszkodzenia ścianek delikatnych żył co znacznie pogorszy stan hemoroidów.

Dźwiganie stop! Ciężkie przedmioty i wzmożony wysiłek mogą mieć podobne działanie jak parcie na stolec i zaostrzą schorzenie.

Kremy i czopki na ogół nie leczą hemoroidów ale skutecznie zmniejszają ból i obrzęk.

Kremy lepsze, gdyż czopki są bezużyteczne na hemoroidy zewnętrzne oraz często nie pomagają również na wewnętrzne - przesuwają się zwykle wyżej nie wywierając pożądanego skutku.

Nadwaga wywołuje nadmierne obciążanie kończyn dolnych i osoby otyłe częściej chorują na hemoroidy oraz na żylaki podudzi.

Sól zatrzymuje wodę w organizmie także jej nadmiar prowadzi do przepełnienia wszystkich naczyń krwionośnych także w odbycie.

Stop kawa, ostre przyprawy, piwo i cola gdyż nasilają dokuczliwy świąd.

Ciąża sprzyja tworzeniu się hemoroidów - powiększona macica uciska naczynia odprowadzające krew z żył hemoroidalnych. Należy kilka razy w ciągu dnia kłaść się na lewym boku na około 20 minut, co zmniejsza ucisk na żyłę główną dolną.

Upssss :) Jeśli z odbytu wystaje śluzówka wraz z powiększonymi żyłami należy włożyć to tam gdzie było - pozostawienie hemoroidów na zewnątrz doprowadza do powstawania skrzepów.

Poduszka do siedzenia powinna być okrągła z otworem w środku - do nabycia w sklepach medycznych.

Specjalna toaleta z kranikiem do systematycznej higieny okolicy odbytu.

Colostrum czyli siara, pierwsze mleko matki - suplementacja siarą przynosi zaskakująco dobre rezultaty w leczeniu hemoroidów - artykuł naukowy "Colostrum vs. hemoroidy"
PORADA LEKARSKA 
Nie zawsze krwawienie i swędzenie w okolicach odbytu to objaw hemoroidów:
- po powrocie z egzotycznej podróży może to być zakażenie pasożytem
- nowotwór
- zakrzep dużych żył w okolicach odbytu powoduje powstawanie niebieskawych twardych guzów, które sprawiają silny ból
W powyższych przypadkach zawsze niezbędna jest diagnoza lekarska!

REKOMENDOWANE PRODUKTY NATURALNE W LECZENIU HEMOROIDÓW 
- Błonnik witalny 
zwiększa ilość wody w kale > rzadszy kał łatwiej jest wydalany > brak parcia, czyli eliminacja głównej przyczyny żylaków odbytu

- Ostropest plamisty
silne działanie oczyszczające i wzmacniające > powstrzymuje krwawienia i wzmacnia naczynia krwionośne

- Triphala 
reguluje układ pokarmowy > leczy zaparcia

- Lux Vitale, (Colostrum) 
hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie hemoroidów > wzmacnia naczynia krwionośne
Więcej > Domowe Leczenie Naturalne Hemoroidy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz