wtorek, 24 maja 2011

Idealny wygląd-szczupłe uda

Faktem jest, że miliony ludzi na całym świecie cierpi na nadwagę a ludzie lubią oceniać innych po wyglądzie. Dodatkowa tkanka tłuszczowa bardzo często odkłada się na udach i niestety jest bardzo widoczna. Jeśli czujesz, że Twoja uda są zbyt duże, nie przejmuj się. W tym artykule jest rozwiązanie! Jeśli będziesz czytać ten artykuł do końca odkryjesz kilka wspaniałych sposobów na spalenie tkanki tłuszczowej na udach i zyskasz wspaniałe ciało, z którego będzie można być tylko dumnym.
Aby zrzucić to, co niepotrzebne na udach w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na dietę. Staraj się unikać węglowodanów takich jak rafinowany cukier, biała mąka i produkty z niej wykonane. Zamiast tego zacznij korzystać z bogactwa pełnoziarnistych produktów (chleb, makaron, ryż). Wykorzystuj także w kuchni mąkę z pełnego przemiału. Dieta powinna być skonstruowana w znacznej mierze z warzyw i owoców. Takie postępowanie pomoże ci pozbyć się kilku kilogramów w przeciągu kilku nadchodzących tygodni. Warto także unikać słodzonych napoi gazowanych i tych przepełnionych kofeiną napoi energetyzujących. Zamiast tego skorzystaj z czystej wody. Po raz kolejny najprostsze rozwiązanie okazuje się najlepsze. Czysta woda nie tylko pozwoli usunąć z ciała niepożądane toksyny, ale także wpłynie na lepszy metabolizm i będzie miała bardzo korzystny wpływ na całe ciało.
Kiedy dieta jest już pod kontrolą czas ustalić plan treningowy. Ćwiczenia powinny być ściśle dostosowane do zrzucenia tkanki tłuszczowej z ud i oddziaływać na różne partie nóg. Między innymi na mięsień czworogłowy uda, ścięgna, przywodzicieli stawu biodrowego.
Zanim zaczniesz ćwiczenia na mięśnie ud lub jakiekolwiek inne partie twojego ciała ważna jest odpowiednia rozgrzewka. Dzięki temu ograniczysz ryzyko wystąpienia kontuzji do minimum i zyskasz najwięcej korzyści z wykonywanych ćwiczeń. Nigdy nie powinno wykonywać się ćwiczeń bez rozgrzewki gdyż może to spowodować więcej krzywdy dla organizmu niż miało przynieść dobrego.
By rozgrzać mięśnie możesz wybrać się na krótki 15 minutowy jogging. Można także wybrać się na intensywny spacer lub jeśli ćwiczenia będą wykonywane w domu po prostu dreptać przez krótki czas w miejscu
Przejdźmy do ćwiczeń na uda.
1. Mięsień czworogłowy – jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń na mięsień czworogłowy uda, które pozwala zrzucić nagromadzoną tkankę tłuszczową jest technika przysiadów.
Na początku stań w niedużym rozkroku, który będzie odpowiadał szerokości barków. Spleć ręce za głową. Następnie po prostu zegnij kolana, pamiętając o prostych plecach. Zgięcie powinno być do momentu, w którym tyłek i nogi tworzą niemal kąt prosty w porównaniu do podłogi. Powróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie. Całość ćwiczenia powinna składać się z 3 serii po 20 powtórzeń.
2. Ćwiczenie przywodzicieli dla zrzucenia tkanki tłuszczowej z ud – to ćwiczenie będzie wymagało leżenia na podłodze. Jeśli posiadasz matę do ćwiczeń to cudownie, czas ją wykorzystać. Połóż się na swojej prawej stronie i podnieś głowę. Użyj prawej ręki, jako podpórki pod głowę. Lewa noga leży teraz równolegle do prawej. Wystarczy powoli podnosić ją do góry i powoli opuszczać. Nie pozwól by noga opadła do pozycji wyjściowej dopóki nie wykonasz 20 powtórek. Po wykonaniu serii zmień pozycję ciała i teraz połóż się na lewej stronie. W ten sam sposób kontynuuj ćwiczenie. Ćwiczenie powinno zostać wykonane po 3 serie (20 powtórzeń) dla każdej strony.
3. Ćwiczenia na ścięgna, dzięki którym spalisz tkankę tłuszczową na udach - do tego ćwiczenia można wykorzystać ławkę. Połóż się twarzą do podłogi. Następnie zegnij nogi w kolanach i przyciągnij pięty jak najbliżej pośladków. Powtórz ćwiczenie w 3 seriach po 20 powtórzeń.
4. Skakanka - do spalania tkanki tłuszczowej z ud warto także wykorzystać skakankę. By osiągnąć pożądany rezultat warto ćwiczyć na niej przynajmniej 3-4 razy w przeciągu tygodnia. Skakanka może być również wykorzystana podczas rozgrzewki. Warto zadbać o to by skoki były wystarczająco wysokie a plecy przy tym proste.
Wszystkie powyższe ćwiczenia są bardzo efektywne i pozwolą ci zrzucić nagromadzoną tkankę tłuszczową z ud w krótkim okresie czasu. Na wyrobienie zgrabnych nóg jest oczywiście masa innych ćwiczeń. Jeśli jednak wykonasz powyższe ćwiczenia i zastosujesz do tego opisany sposób odżywiania twój sukces jest niemalże nieunikniony. Wykonuj podany plan przez 30 minut każdego dnia przez najbliższe 3 tygodnie. Efekty Cię zaskoczą!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz